Bramy garażowe

Brama własnego garażu to jedna spośród wizytówek własnej posesji. Nie atuty optyczne natomiast powinny zapewniać nas do jej umieszczenia, jednak przede wszystkim użyteczność i sprawy zabezpieczenia zarówno pod względem niebezpieczeństwa grabieży pojazdu, jak również dobra własnej rodziny. Czy właściwszym doborem będą dla nas drzwi rolowane lub może natomiast segmentowe? W poniższym artykule postaramy się ocenić parę rzeczy, jakie pozwalają na podjęcie dobrej decyzji. Jakie dane będą dobre? Przede wszystkim sprawa tego jak wielkim garażem dysponujemy oraz jakie mamy względem niego zamiary.

Jaką bramę garażową dobrać?

Bramy garażowe Szczecin dostępne są w paru głównych rodzajach. Możemy dobrać automatyczną bramę garażową segmentową, uchylną, rolowaną czy rozwieraną. Brama garażowa uchylna umocowana jest w framudze wykonanej z profili stalowych, jakie łączy się do ścian garażu. Brama taka otwiera się przez podniesienie spodniej części powiązane z obrotem. W ów sposób spodnia część bramy garażowej porusza się na zewnątrz garażu, natomiast potem chowa się pod stropem.

Bramy garażowe Szczecin uchylne

To jedne spośród niezwykle znanych bram, na jakie decydują się posiadacze domków jednorodzinnych. Płytę otwiera się za pomocą określonego zaczepu, natomiast cała budowa za pomocą sprężyn porusza się do góry. Po brzegach jest zatem wolne miejsce w garażu, jakie możesz wykorzystać w każdy sposób. Dobrze, by brama garażowa uchylna miała powłokę termoizolacji. Dzięki temu podtrzyma ciepło wewnątrz wnętrza. Między garażem natomiast autem musi być także nieco wolnego miejsca – otwarcie bramy potrzebuje powierzchni blisko 1 metra.