Co można robić po inżynierii chemicznej i procesowej?

Dostałem BS w Chemical & Process Engineering w 2012 roku i to była najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem. Nie tylko przygotował mnie do mojej obecnej pracy jako inżynier biochemiczny, ale także przygotował mnie do życia w ogóle. Oto kilka rzeczy, których się nauczyłem:

Nauczyłem się jak zarządzać swoim czasem (inżynierowie są w tym notorycznie źli).

Nauczyłem się rozwiązywać problemy na własną rękę (to najważniejsza lekcja ze wszystkich – nigdy nie będziesz miał swojego profesora w pobliżu, aby Ci pomóc, gdy będziesz musiał zaprojektować nowy proces lub naprawić maszynę).

Nauczyłem się, jak dobrze współpracować z innymi ludźmi. Moi koledzy z zespołu pochodzili z całego świata i musiałem nauczyć się, jak komunikować się z każdym z nich. Ta umiejętność dobrze mi służyła w zespołach w pracy, a także w relacjach z przyjaciółmi i rodziną.

-Wcześnie zainteresowałem się inżynierią, ponieważ chciałem zmienić życie ludzi poprzez technologię. Inżynieria chemiczna i procesowa dała mi solidne podstawy, dzięki którym mogłem podążać dowolną ścieżką kariery, która pozwoliła mi to osiągnąć – wielu inżynierów chemików kończy pracę w firmach farmaceutycznych lub innych organizacjach, w których ich talenty mogą być wykorzystywane nie tylko dla zysku, ale także dla dobra ludzkości.

Więcej na: ladytech.pl