Czy myszki stanowią dobre zwierzęta domowe?

Myszy są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Są bardzo łatwe w opiece i mogą zapewnić nieskończone godziny rozrywki. Jednak wiele osób nie wie, czy mysz jest dobrym zwierzęciem domowym, czy nie.

Odpowiedź brzmi: tak i nie. Mysz może być urocza, ale musisz pamiętać, że to nadal zwierzę z potrzebami, tak jak każde inne zwierzę domowe. Jeśli nie możesz zapewnić tych potrzeb, najlepiej nie kupuj jej wcale.

Myszy to małe stworzenia, które mogą zmieścić się w dłoni, ale wymagają dużo uwagi, jeśli mają żyć szczęśliwie w Twoim domu. Wymagają dużo ćwiczeń i stymulacji, aby pozostać zdrowymi i szczęśliwymi, a także potrzebnego wyposażenia jak klatka dla myszy, poidełka czy ściółka.

Spędzanie czasu, również poza klatką

Kiedy po raz pierwszy dostaniesz mysz, będzie ona potrzebowała dużo czasu poza klatką, aby mogła zbadać swoje nowe otoczenie i przyzwyczaić się do bycia obsługiwaną przez ludzi. Pozwoli jej to oswoić się i zaprzyjaźnić z ludźmi przed wprowadzeniem jej do środowiska rodzinnego, w którym będzie dużo hałasu i aktywności toczącej się wokół niej na co dzień.

Myszy nie są bardzo towarzyskie w porównaniu z innymi zwierzętami domowymi, takimi jak koty czy psy, więc nie potrzebują tak dużo towarzystwa człowieka jak inne rodzaje zwierząt domowych. 

Urodzeni sportowcy

Są one jednak bardzo aktywne i lubią biegać w bezpiecznym miejscu. Uwielbiają żuć takie rzeczy jak kartony i papier, więc upewnij się, że zapewnisz im wiele zabawek, które mogą rozdrobnić na drobne kawałki. Powinieneś również kupić kilka twardych plastikowych naczyń na jedzenie i wodę, aby nie nudziły się podczas jedzenia lub picia.