Czyj to numer?

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, jacy przebywają na tym świecie. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki widnieje obca kombinacja cyfr. Najczęściej w tego typu chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto jest jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na komisariat, bo przecież nie każde dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który jedynie wymienił telefon komórkowy lub zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki albo od początku skorzystać ze strony, jaka zajmuje się badaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów. To ona tylko powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, jaki chce naszej pomocy.