Jak odpowietrzyć kaloryfer?

Wydaje się, że robimy dużo odpowietrzania tutaj na Venting.com, ale to dlatego, że jest to taki świetny sposób na zmniejszenie rachunku za energię! Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak odpowietrzyć grzejnik, masz szczęście. Większość grzejników można odpowietrzyć za pomocą metody bezpośredniej lub pośredniej, przy czym każda z nich ma swoje własne zalety i wady.

Najpierw porozmawiajmy o różnicy między bezpośrednimi i pośrednimi metodami odpowietrzania. Odpowietrzanie bezpośrednie polega na tym, że powietrze z wnętrza domu jest odprowadzane przez sam grzejnik – innymi słowy, gdy nie używamy żadnych rur do połączenia grzejnika z otoczeniem. Ta metoda wymaga zazwyczaj mniejszego otworu, przez który przechodzi rura, ponieważ nie ma kolanek ani innych przeszkód na drodze. Wybierając tę metodę odpowietrzania, należy się również upewnić, że w pomieszczeniu jest co najmniej 10 cali wolnej przestrzeni nad górną częścią grzejnika – para musi mieć gdzie się podziać!

Odpowietrzanie bezpośrednie daje również większą kontrolę nad tym, ile powietrza przechodzi przez system wentylacyjny; jeśli jest zima i chcesz, aby w domu było więcej ciepła, wystarczy otworzyć okno w pobliżu grzejnika. Jeśli jest lato i chcesz uzyskać odwrotny efekt, zamknij okno. Więcej na: howwear.pl