Jaka pojemność podgrzewacza do wody?

Podgrzewacze pojemnościowe elektryczne są wybierane przez wiele polskich rodzin. Ich działanie jest proste i bezpieczne. Dzięki wbudowanemu termostatowi oraz zastosowaniu wysokiej klasy izolacji, temperatura wody pozostaje na stałym poziomie. Gdy tylko obniży się, urządzenie uruchamia program podgrzewania. Najczęściej nie przekracza ona poziomu 80 stopni C, co w zupełności wystarcza do obsługi instalacji CO oraz urządzeń sanitarnych.

Pojemnościowy podgrzewacz wody do Twojego domu

Przed wyborem urządzenia warto określić swoje zapotrzebowanie, ustalając – ile osób mieszka i regularnie korzysta z łazienki w danym lokalu. Urządzenia o małej pojemności – rzędu 15-30 litrów – są wystarczające wyłącznie do obsługi dwóch niewielkich punktów ujścia wody. Mogą być to umywalka oraz zlewozmywak.

Pojemnościowe elektryczne podgrzewacze wody o objętości 50 litrów mogą być wystarczające dla jednej, góra dwóch osób. Dla większego grona – na przykład rodziny czteroosobowej – warto wybierać urządzenia odpowiednio większe, o objętości nawet 120 litrów lub większej.

W trakcie ustalania zapotrzebowanie warto też wziąć pod uwagę jakie sprzęty znajdują się w łazience. Przykładowo – zastąpienie wanny kabiną prysznicową pozwala obniżyć zapotrzebowanie na ciepła wodę. W czasie jednej kąpieli pod prysznicem zużywamy od 30 do nawet 50 litrów wody. Natomiast wanna średnich rozmiarów (długi na 160-170 cm) wymaga zużycia aż 100 litrów wody do zażycia swobodnej i relaksującej kąpieli. 

Równie istotne mogą okazać się inne sprawy – nawet takie jak przyzwyczajenia domowników odnośnie czasu trwania kąpieli i temperatury użytkowanej wody.