Jaka technologia budowy domu jest najtańsza?

Wśród różnych technologii budowlanych należy zrozumieć, która jest najtańsza. Oto ich lista i odpowiednie ceny:

-Drewniana konstrukcja szkieletowa: Najdroższy ze wszystkich, szkielet drewniany może dostać dość drogie, z kosztami od 250 dolarów do 1000 dolarów za metr kwadratowy. Ze względu na swoją długą żywotność, drewno jest bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie. Należy jednak pamiętać, że ta technologia budowy jest dostępna tylko dla starych domów.

-Drewno połowiczne: Ten typ konstrukcji również obejmuje drewno i kosztuje około 150 do 300 dolarów za metr kwadratowy. Ponieważ ten typ konstrukcji wykorzystuje pół drewna i pół muru, nie jest tak wytrzymały i bezpieczny jak szkielet drewniany.

-Log cabin: Ten rodzaj budowy domu kosztuje od 150 do 300 dolarów za metr kwadratowy, w zależności od miejsca zamieszkania. Kabiny z bali znajdują się głównie w obszarach w pobliżu lasów. Jeśli nie masz dostępu do lasu lub jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, to kabiny z bali mogą nie być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

-Precast panel betonowy: Prefabrykowane panele betonowe to standardowe panele, które są wstępnie wykonane w fabrykach, zanim zostaną dostarczone na Twoją stronę. Te panele kosztują od 80 do 120 dolarów za kwadrat.

Więcej na dreamyhouse.pl