Kostka brukowa

Wykorzystanie powierzchni wokół domu wiąże się z jej pierwotnym opracowaniem oraz zaprojektowaniem. Do podjęcia jest szereg decyzji połączonych z różnymi możliwościami gwarantującymi praktyczne oraz wygodne korzystanie z okolicy przyległej. Prócz zadbanego odpowiedniego ogrodu winno odnaleźć się tam też miejsce na ścieżki, jakimi dobrze będziemy poruszać się po obszarze, nie brodząc po kostki w błocie, i taras spełniający funkcję strefy wypoczynkowej. Doskonałym produktem na wykorzystanie dróżek oraz tarasów jest kostka brukowa Babice.

Jak przygotować podsypkę pod kostkę?

O trwałości oraz użyteczności kostki brukowej stanowi to, co znajduje się pod nią, więc podbudowa. Decyduje ona o dobrym ustawieniu kostki, chroni ją przed szkodliwym wpływem małych temperatur oraz pozwoli na regularne przenoszenie obciążeń na teren rodzimy. Jakie powłoki obejmuje oraz czym winna charakteryzować się każda spośród nich? Zakresy dedykowane do poruszania się pieszych będą potrzebowały tylko 10–20 centymetrowej powłoki, natomiast te pod ruch samochodowy choćby 25–40 centymetrów.

Generalne reguły układania kostki brukowej

Kostkę brukową winno wybierać się odcieniem do składnika, jaki niewątpliwie się charakteryzuje. Mogą to być np. odcienie panujące w środowisku czy także, jakie mają związek z pewnym miejscem – charakterem fasady domu czy barwą wykończenia ścian, czy dachu. Odmiennym istotnym elementem jest to, w jakich celach kostka brukowa Babice ma służyć. Ma utwardzić podłoże do tego stanu, aby nie jedynie zrobić pewne dla pojazdu warunki wjazdu, jednak także zagwarantować jego długoterminową trwałość. Najistotniejsza w doborze kostki brukowej jest podbudówka i zastosowane do niej produkty.