Na czym polega praca ortodonty?

Ortodoncja jest jedną z różnych specjalności stomatologii. W szczególności odpowiada ona za diagnozowanie i leczenie problemów związanych z kształtem, położeniem lub związkiem struktur dentystycznych. Zadaniem ortodonty jest zatem zapobieganie, wykrywanie i korygowanie ewentualnych problemów z położeniem zębów w celu utrzymania prawidłowo uporządkowanej i zdrowej jamy ustnej.

Czym zajmuje się ortodonta?

Problemy, które zazwyczaj korygują ortodonta, to takie, jak nieregularne zęby, ciasne lub nadmiernie rozsunięte zęby. Ortodonta Olsztyn może skorygować przede wszystkim zgryz pacjenta. Może on działać na zęby pacjenta na dwa sposoby, czyli za pomocą urządzeń stacjonarnych lub urządzeń wymiennych. Urządzenia stałe składają się z elementów, które mocno przylegają do zęba. Przykładem, który wszyscy znamy, jest aparat na zęby. Zdejmowane z drugiej strony mogą być usunięte z ust przez pacjenta, co pozwala mu zdjąć je podczas higieny jamy ustnej i posiłków.

Z jakimi problemami należy się udać do ortodonty?

Wśród problemów, które można naprawić za pomocą ortodoncji, jest zmniejszenie odległości między górnymi i dolnymi zębami. Możemy także się tam udać wtedy, kiedy jeden lub więcej dolnych zębów wystaje nierówno względem pozostałych. Ortodonta Olsztyn może także pomóc wtedy, kiedy górne zęby bardziej niż normalnie pokrywają dolną ich część. Może on także skutecznie usunąć przestrzeń nadmiernego oddzielenia kilku zębów od siebie. Jeśli podejrzewamy, że możemy cierpieć na którykolwiek z tych problemów, poprośmy o spotkanie z ortodontą.