Rękawice bokserskie. Na co zwrócić uwagę, kupując parę dla dziecka?

Boks to sport, który jest marzeniem wielu chłopców. Rozwijanie tej ciekawej pasji wiąże się jednak z koniecznością zastosowania odpowiednich akcesoriów ochronnych, które zapewnią dziecku pełne bezpieczeństwo i ochronią przed ewentualnymi kontuzjami. Jednymi z pierwszych są właśnie rękawice bokserskie.

Skórzana powierzchnia

Rękawice bokserskie dla dzieci, tak samo jak te przeznaczone dla dorosłych, powinny być wykonane ze skóry naturalnej albo syntetycznej. Taki rodzaj materiału zapewnia im długą wytrzymałość oraz odporność na nawet najsilniejsze ciosy.

Dobrze wyprofilowane

Ważną cechą rękawic bokserskich jest ich prawidłowe wyprofilowanie, które jest szczególnie ważne w przypadku ręki dziecka – będzie się ona zmieniała wraz z czasem, co należy wziąć pod uwagę i regularnie wymieniać rękawice na nową, lepiej pasującą parę. Zawsze rękawice bokserskie powinny pozwalać na pełne zaciśnięcie pięści i dobrze chronić kciuk przed kontuzją.

Wygodne, komfortowe i nie przesiąkające potem

Każdy sport wiąże się z wydzielaniem przez nasz organizm ciepła, a to z kolei może powodować intensywne pocenie się nawet u najmłodszych. Otulone grubą, ochronną rękawicą dłonie młodego chłopca także mogą się spocić, dlatego wnętrze akcesorium ochronnego powinno zostać wyposażone w chłonny materiał.

Obecnie zazwyczaj jest to mikrofibra. Pochłania nadmiar wilgoci i odprowadza ją na zewnątrz, dzięki czemu nawet po dłuższym treningu ręce chłopca nie są nieprzyjemnie mokre i lepkie. Optymalna cyrkulacja powietrza zapewnia dodatkowe poczucie komfortu.