Styl industrialny

Wielbiciele prostoty w surowym i oszczędnym w dekoracje wydaniu, z całą pewnością wiedzą, że efekt taki, mogą uzyskać, jeśli w mieszkaniu będzie królował styl industrialny. Mieszkania urządzone w tym stylu przypominają lofty, stare fabryki, w których nie brakuje stalowych elementów wyposażenia, surowych cegieł i szkła. Urządzanie wnętrz nie jest łatwe, ale każde wnętrze, nawet te małe, można odmienić i sprawić, że będzie zachwycało.

Dla kogo styl industrialny?

Przede wszystkim dla tych, którzy są znudzeni minimalizmem, jakim cechuje się styl skandynawski. Dla wszystkich, którzy źle czują się we wnętrzach, w których prym wiodą pastelowe barwy i tekstury z motywami małych kwiatków. Jeśli dobrze dobierze się dodatki, to styl industrialny w małym mieszkaniu zachwyci nie tylko właściciela, ale i gości, którzy go odwiedzą.

Niewielkie wnętrza zasługują na uwagę

Nawet mając małe mieszkanie, można mieszkać pięknie. Styl industrialny sprawdza się nie tylko w dużych, otwartych przestrzeniach. Chociaż łatwiej zaaranżować wnętrze, gdy nie jest się ograniczonym metrażem. Styl przemysłowy, bo także tak nazywany jest ten sposób aranżacji, sprawdza się doskonale, gdy kuchnia jest połączona z salonem, ale nie jest to warunek, który gwarantuje powodzenie. Ważna jest przede wszystkim konsekwencja i stosowanie jednolitych materiałów. Meble powinny mieć jedno wzornictwo. Typowe dla tego stylu umeblowanie jest wykonane z metalu i drewna. Króluje beton i czerwone cegiełki, które nadają surowego klimatu. Stolik z drewna odzyskanego sprawdzi się idealnie. Dobrze do niego będzie pasowała taka sama komoda. Warto pamiętać, że styl industrialny jest mocno związany z przeszłością i nawiązuje do dawnych czasów.