Trzy powody, dla których warto mieć w szafie rozpinaną sukienkę

Podczas zakupów nie mogłaś oderwać wzroku od rozpinanej sukienki? Jeśli masz wątpliwości dotyczące przydatności takiego modelu, to czas najwyższy je rozwiać. Takie kreacje nigdy bowiem nie wychodzą z mody i mają także wiele innych zalet. Sprawdź, dlaczego zdecydowanie warto mieć w szafie rozpinaną sukienkę.

Klasyczna elegancja

Sukienki z guzikami są uważane za klasyki damskiej garderoby. Co więcej, mają niezwykle elegancki charakter, który jest mile widziany w wielu sytuacjach. Sukienki rozpinane z przodu są szykowne, ponieważ w zależności od designu kojarzą się z koszulami bądź dwurzędowymi marynarkami. Z tego powodu mogą też być łączone z innymi klasycznymi elementami garderoby, czyli np. szpilkami, trenczami czy też kopertówkami.

Zmysłowość pod kontrolą

Choć rozpinane sukienki są eleganckie, to jednocześnie mogą być bardzo zmysłowe. Dotyczy to przede wszystkim modeli, które pozwalają na odpięcie guzików. W ten sposób podczas pracy w biurze można zdecydować się np. tylko na niewielki dekolt. Z kolei w przypadku randki po pracy można w kilka chwil stworzyć bardzo ponętny dekolt. Jest to bez wątpienia praktyczne rozwiązanie dla zabieganych kobiet i modowych minimalistek.

Uniwersalny charakter

Rozpinane sukienki nie wychodzą z mody również ze względu na swoją uniwersalność. Takie modele z internetowego butiku So Italian sprawdzą się niemal podczas każdej okazji. Przykładowo dwurzędowa sukienka żakietowa na co dzień może być strojem do biura. Z kolei po pracy dzięki odpowiednim butom, torebkom i dodatkom może posłużyć także jako strój na randkę bądź nawet imprezę w klubie.