Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Wypożyczalnie sprzętu to ważną część całej branży budowlanej. Z udostępnianych przez nie maszyn i urządzeń korzystają zarówno duże firmy, jak i indywidualni inwestorzy wznoszący domy jednorodzinne w systemie gospodarczym. Jakiego typu sprzętu można w ich szukać?

Maszyny i infrastruktura budowlana dostępne w wypożyczalniach

Każda wypożyczalnia sprzętu budowlanego stara się w sposób maksymalny dopasować swoją ofertę do potrzeb rynku. Dlatego w większości z nich można znaleźć różnego rodzaju sprzęty. W sposób umowny można je podzielić na kilka kategorii.

  • Maszyny do kopania fundamentów i innych prac ziemnych

Bez tego typu sprzętu trudno sobie dziś wyobrazić nawet niewielką budowę. Dlatego wypożyczalnie z reguły posiadają różne modele koparek i ładowarek. W razie potrzeby udostępniają również takie maszyny jak zagęszczarki (do stabilizowania podłoża) czy nawet walec.

  • Agregaty prądotwórcze i sprężarki

Uniezależniają budowę od zewnętrznych źródeł energii. Przydają się zarówno podczas awarii, jak i w miejscach, gdzie trudno jest doprowadzić prąd (np. w celu oświetlenia placu budowy). Mogą także być wykorzystywane bezpośrednio do zasilania urządzeń.

  • Urządzenia do betonu

Każda wypożyczalnia sprzętu budowlanego z reguły może zaoferować takie urządzenia jak mieszadła do betonu, zacieraczki czy listwy wibracyjne.

  • Elektronarzędzia

Do tej kategorii można zaliczyć całą gamę urządzeń pomocnych zarówno podczas samej budowy, jak i w czasie prac wykończeniowych. Wśród nich można wymienić np. wiertarki, młoty wyburzeniowe czy wkrętarki. Na każdej budowie przydadzą się też odkurzacze przemysłowe i osuszacze.

  • Infrastruktura budowlana

Pod tym pojęciem rozumiemy m.in. różnego rodzaju rusztowania, szalunki czy kontenery budowlane dzięki którym na każdej budowie może powstać zaplecze socjalno-biurowe. W tym miejscu warto zaznaczyć, że oprócz wypożyczalni, które oferują je jako jedną z wielu posiadanych przez siebie kategorii, istnieją firmy które specjalizują się w udostępnianiu tylko tego asortymentu.