Złącza typu DSUB do monitorów 

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń audio-video wykorzystywanych w domowych komputerach, rośnie także popularność dedykowanych do nich złączy. Do takich zalicza się DSUB, które pozwala na transmisję sygnału o najwyższej jakości. DSUB to cała rodzina różnego typu złączy, o odmiennej konstrukcji, liczbie wtyków oraz możliwościach transmisji danych. Poniżej przybliżamy temat złączy DSUB oraz podpowiadamy kiedy i dlaczego warto je stosować. 

Złącza do monitorów – typu DSUB 

Na każdym monitorze znajdziesz kilka gniazd pozwalających na zastosowanie różnego typu złączy, w celu połączenia się z innymi urządzeniami. Wśród monitorów podłączanych do komputerów stacjonarnych i laptopów najczęściej wybierane się złącza DSUB. Wykorzystywane są do przesyłania sygnałów analogowych. Pozwalają na zachowanie sygnału w dobrym stanie oraz minimalizację potencjalnych ubytków. Z pewnością przełoży się to na klarowny obraz, który będzie wyświetlany na danym sprzęcie.

Złącze DSUB stosuje się w portach szeregowych, portach równoległych, portach SCSI oraz innych wejściach o różnej liczbie wyprowadzeń. W złączach VGA rozmieszczono aż 15 wyprowadzeń, po 5 w trzech rzędach. 

DSUB z pewnością będą pasować do Twojego sprzętu, wykorzystywanego w  miejscu zamieszkania lub pracy. DSUB mogą pracować z niemal wszystkimi typami komputerów oraz monitorów dedykowanych do sprzętu PC (domowego). Jeśli tylko w komputerze obecne jest wejście typu DSUB, z możesz używać przewodu wyposażonego w takie złącze.