Ile sportów istnieje na świecie?

Zawsze, gdy wspominasz, że pracujesz w sporcie, pierwsze pytanie, które zawsze dostajesz, brzmi: „Ile jest sportów?„.

Nigdy nie jestem pewien, jak odpowiedzieć. Nawet jeśli pracuję dla organu zarządzającego sportem, tak naprawdę nie myślę o sobie jako o ekspercie w tym temacie. Byłem dobrze wyedukowany na temat mojego wybranego sportu (snowboard), ale inne sporty zawsze były nieco bardziej niejasne w moim umyśle. Kiedykolwiek próbuję policzyć je wszystkie, mój mózg zaczyna boleć.

Pytanie jest dobre; z pewnością ważne jest, abyśmy zrozumieli zakres uczestnictwa w sporcie, od przypadkowego fana piłki nożnej, który śledzi tylko Super Bowl i Puchar Świata, do oddanego tenisisty, który ogląda każdy turniej Grand Slam i gra rekreacyjnie w weekendy. Jest to również ważne dla nas, aby wiedzieć, jak wiele opcji istnieje, gdy próbujemy przekonać kogoś, dlaczego powinien być zaangażowany w naszym sporcie. Może to również pomóc nam zrozumieć nasze miejsce w świecie – na przykład, jeśli szukamy sposobów na rozszerzenie snowboardu lub jeśli próbujemy określić, jakie zasoby powinniśmy przeznaczyć na naszych sportowców.

To, co czyni to pytanie tak trudnym, to fakt, że sporty nie są jednolite – nie ma standardowej definicji tego, co stanowi sport, a co nie. Więcej na: womactive.pl