Jakie kolczyki pasują do okrągłej twarzy?

Okrągłe twarze zazwyczaj wyglądają najlepiej z kolczykami, które nie są zbyt długie lub opadające, ale mają pewien ruch i odrobinę wymiaru w samym kolczyku. Kształt płatka ucha i krzywizna twarzy mogą wpływać na to, jakie kolczyki możesz nosić.

Mięsiste i okrągłe płatki uszu najlepiej prezentują się z kolczykami w stylu sztyftów. Pomogą one wyeksponować kształt twarzy, zwracając uwagę na oczy, a jednocześnie wydłużą i wyszczuplą twarz.

Sztyfty nie powinny być większe niż 1/4″, aby nie sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądała na jeszcze bardziej okrągłą; jest to szczególnie ważne dla osób, które zazwyczaj noszą okulary, ponieważ oprawki mogą sprawić, że będziesz wydawać się szersza. Dłuższe i delikatniejsze ćwieki nadal będą działać z okrągłą twarzą, ale ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak są one umieszczone w stosunku do swoich cech. Unikaj umieszczania ich w samym środku twarzy i spróbuj wybrać coś, co odchyli się lekko od nosa.

Okrągłe twarze najlepiej pasują do kolczyków typu „dangle”, które mają pewną długość lub ciekawy kształt. Te warianty dodadzą wymiaru płaskiemu obszarowi twarzy i będą stanowić punkt centralny dla Twoich oczu, co pomoże Ci odciągnąć uwagę od wszelkich ciężkich miejsc.

Więcej na momstyle.pl