Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy powinniśmy to na pewno uczynić, bo nieznany jest nam numer, który pokazuje się na ekranie. Zwykle chcemy poznać właściciela obcego numeru, więc sięgamy po telefon, a wówczas sygnał często się urywa. Da się mimo tego w inny sposób poznać dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, bo te pisma już od lat nie spełniają swoich zadań. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy dziś specjalne strony wirtualne, jakie interesują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu stronę, a potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, który ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy odpowiedź zawierającą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, ale również przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My także możemy publikować wiadomości o nietypowych numerach, by w jakimś stopniu pomóc innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z tych witryn. Czyńmy tak zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy możemy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.