Szkolenia menedżerskie – na jakie się zapisać?

Zarządzanie zespołem to niełatwe zadanie. Wymaga nie tylko elastyczności, doskonałych umiejętności przywódczych, świetnej organizacji czasu i przedsiębiorczości, ale także innowacyjnego i kreatywnego myślenia oraz wysokiej odporności psychicznej. Każdy lider powinien wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu menedżerskim. Co warto wiedzieć o takim kursie?

Idealne szkolenie menedżerskie, czyli jakie?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na renomę podmiotu oferującego dane szkolenie. Pozytywne opinie klientów to najlepsze potwierdzenie wysokiego poziomu i doskonałej jakości kursu.

Nie mniej ważne są kompetencje prowadzących. Ekspert nie tylko musi dysponować szeroką wiedzą z zakresu umiejętności menedżerskich, ale także powinien umieć ją w odpowiedni sposób przekazać. 

Ostatni, jednak nie mniej ważny, jest program szkolenia. Sprawdź, jakie tematy będą poruszane podczas kursu, czy prowadzący skupią się na konkretnych obszarach związanych z pracą menedżera itd.

Na jaki kurs się zapisać?

Wszystko zależy od celu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę menedżerską, postaw na kompleksowe szkolenie, podczas którego poznasz wszystkie najważniejsze zasady pracy na takim stanowisku. Natomiast jeśli chcesz poprawić swoje kompetencje w konkretnym obszarze, wybierz kurs specjalistyczny. W zależności od potrzeb może być to szkolenie ze sposobów zarządzania zespołem, metod negocjacji, czy też skutecznych technik stawiania pytań i prowadzenie rozmów.

Te i wiele innych kursów oferuje EY Academy of Business. Znajdziesz je na stronie https://www.academyofbusiness.pl/podkategorie-szkolen/kompetencje-menedzerskie/. Propozycją są szkolenie online i stacjonarne w różnych terminach.