Jak poprawić wygląd skóry na ciele?

Z wyglądem skóry wiąże się wiele rzeczy. Choć wielu może myśleć, że chodzi tylko o mycie, dietę i złuszczanie naskórka, to jest tego więcej. Istnieje kilka mitów, które warto raz na zawsze obalić.

1. Zaskórniki są spowodowane przez brud

Zaskórniki nie są spowodowane przez brud, ale wyglądają jak zatkane grubą warstwą. W rzeczywistości są one zablokowanym porem, który został narażony na ciemnienie z powodu bakterii, utleniania i ekspozycji na słońce. To sprawia, że wyglądają jak zatkane brudem lub czymś podobnym, ale w rzeczywistości zaskórniki nie mają nic wspólnego z brudem w ogóle. Najbardziej skutecznym sposobem na wyeliminowanie zaskórników jest mikrodermabrazja, a także domowe sposoby, takie jak nakładanie białek jaj lub soku z cytryny na obszar, na którym regularnie pojawiają się zaskórniki.

2. Drogie produkty działają lepiej niż te tańsze

W niektórych przypadkach może to być prawda, ale nie zawsze tak jest, ponieważ niektóre firmy stosują substancje chemiczne, które mogą w końcu wyrządzić skórze więcej szkody niż pożytku, co powoduje, że drogie produkty nie działają lepiej niż ich tańsze odpowiedniki. Większość drogich produktów, które kosztują dużo pieniędzy, niekoniecznie zapewnia lepsze wyniki na skórze i to powinno być utrzymywane.

Więcej na momstyle.pl