Jak dbać o skórę twarzy?

Dbanie o skórę twarzy to codzienne wyzwanie dla wielu osób. Na szczęście istnieje kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać zdrową cerę.

Należy pamiętać, że wszyscy mamy różne typy skóry i to, co sprawdza się u jednej osoby, może być zgubne dla innej. Na przykład, odkryłam, że produkty zawierające kwas salicylowy dobrze sprawdzają się w przypadku mojej skóry trądzikowej, ponieważ usuwają martwe komórki naskórka i zatkane pory, pomagając mi uniknąć wyprysków. Jednak ten sam składnik może być drażniący dla osób o suchej lub wrażliwej skórze.

Kolejną rzeczą, której się nauczyłam, jest to, że jakość lub cena produktu nie zawsze ma tak duże znaczenie, jak znalezienie czegoś, co osobiście lubisz i czego możesz używać. Jeśli wypróbowujesz nowy produkt i powoduje on zaczerwienienie lub podrażnienie, przestań go używać – niezależnie od tego, ile kosztował i jak dobrze wygląda w reklamie.

Moja ulubiona rutyna obejmuje:

– Używanie pieniącego się środka do mycia twarzy każdego ranka (na przemian używam Mild Liquid Facial Soap firmy Clinique i Gentle Foaming Cleanser firmy Clarins).

-Mycie twarzy ciepłą wodą każdego wieczoru przed snem (pomaga to złuszczyć skórę, aby przygotować ją na dzień).

– Nakładanie kremu nawilżającego

Więcej na wyjatkowystyl.pl