Jak zachować zdrowie zimą?

W miarę jak zima wkrada się i coraz częściej chorujemy na grypę, ważne jest, aby podjąć kroki w celu zachowania zdrowia. Może to być trudne zadanie. Oto kilka wskazówek, których możesz użyć, aby pomóc sobie uniknąć zachorowania:

1. Często myj ręce. Płyn do mycia rąk jest świetny, jeśli się spieszysz lub nie masz mydła, ale nie polegaj na nim jako na substytucie mycia rąk wodą z mydłem. To zabije większość zarazków, podczas gdy środek odkażający tylko tymczasowo zmniejsza ich liczbę.

2. Trzymaj się z daleka od osób, które wyglądają jakby kichały lub kaszlały. Jeśli musisz się do nich zbliżyć, upewnij się, że przedtem zakryjesz nos i usta chusteczką. To samo dotyczy obsługi przedmiotów takich jak telefony czy pieniądze – zawsze używaj chusteczki lub najpierw umyj ręce.

3. Staraj się nie wychodzić z domu, gdy ilość pyłków jest wysoka – oznacza to, że są one szkodliwe dla Twojego zdrowia, więc dlaczego miałbyś się narażać? To nie jest tego warte!

4. Gotuj w domu, kiedy tylko to możliwe, zamiast jeść na mieście lub zamawiać w (lub dostawać jedzenie). To powinno być oczywiste!

Więcej na funokay.pl