Czego nie robić z włosami?

Na co dzień, większość z nas nie poświęca wiele uwagi swoim włosom. Większość z nas nawet nie widzi ich przez cały dzień! Jednak gdy szykujesz się do wyjścia na miasto lub po prostu chcesz wyglądać jak najlepiej, poświęcasz wiele uwagi i wysiłku swojej pielęgnacji włosów. Oto niektóre z największych błędów, jakie popełniają kobiety podczas pielęgnacji swoich zamków.

1. Umieszczanie zbyt wiele produktu we włosach – Pierwszym błędem, który ludzie popełniają jest to, że używają zbyt wiele produktu we włosach. Może to spowodować wiele osadów, które mogą być szkodliwe dla włosów w czasie. Najlepiej jest zacząć używać mniej produktu niż myślisz, że potrzebujesz, i stopniowo pracować do korzystania z mniej i mniej, aż znajdziesz odpowiednią ilość dla własnej unikalnej skóry głowy.

2. Zbyt częste stosowanie szamponów – Dużą częścią tego, co sprawia, że skóra głowy jest tak zła dla włosów, jest cały olej, który znajduje się na niej w wyniku zbyt częstego stosowania szamponów. Jeśli używasz szamponu codziennie, najlepiej będzie, jeśli zmienisz go na co drugi dzień lub co najwyżej dwa razy w tygodniu – dotyczy to zwłaszcza włosów cienkich lub przerzedzonych, gdzie nadmiar szamponu może spowodować jeszcze większe szkody, wysuszając włosy.

Więcej na allbeauties.pl