Ile trzeba mieć pieniędzy żeby zacząć budowę domu?

Chociaż odpowiedź na to pytanie różni się w zależności od wielu czynników, większość ludzi może oczekiwać, że wyda od 25 000 do 100 000 dolarów na początkową budowę domu. Wyższy koniec tego zakresu jest powszechny dla domów wysokiej klasy, które korzystają z materiałów takich jak kamień lub drewno. Bardziej skromne mieszkanie przy użyciu konwencjonalnych ramek prawdopodobnie będzie znacznie niższe niż to, ale ważne jest również, aby pamiętać, że koszt ziemi i pracy może dodać szybko.

Aby zbudować całkowicie nowy dom, będziesz potrzebował co najmniej 25 000 dolarów w gotówce na pokrycie kosztów materiałów. Jeśli masz szczęście, aby już właścicielem działki, na której planujesz budować, a następnie Twój początkowy nakład może być niższy. Jednak jeśli planujesz budowę domu na ziemi, której jeszcze nie posiadasz, spodziewaj się, że zapłacisz co najmniej 30 000 dolarów za samą ziemię – jest to prawdą, nawet jeśli planujesz mieszkać w przyczepie lub kamperze podczas budowy domu.

Jeśli jesteś w stanie zebrać pieniądze na ziemi i dostaw bez podejmowania żadnych pożyczek lub zadłużenia karty kredytowej, to uważaj się za szczęściarza, ale jeśli nie, może chcesz rozważyć budowę domu fragmentarycznie zamiast.

Więcej na: gardenyard.pl